Kohútik

Kohút ako staroslovanský symbol plodnosti, sily a zdravia mali vo zvyku naši predkovia darovať k narodeniu dieťaťa. Tak ako to ľudia mysleli pred mnohými rokmi mi túto starú tému oprášime a upečieme si krásneho kohútika k narodeniu dieťaťa ako slávnostnú, detskú tortu. Bude pokrytý perím v pastelových detských farbách a posadený na jednoduchom kruhovom podstavci. Budeme používať základné farby v minimálnych množstvách aby zdobenie pôsobilo jemne a detsky.torta kohútik

Plnka:                                                                       

1 dávka jahodovej plnky (okrúhly korpus)
1 dávka kakaovej plnky (okrúhly korpus)
1 dávka ananásovej plnky (okrúhly korpus)
1 dávka základnej vanilkovej plnky (plnenie kohútika)

K tomu:  

– gélové farby: modrá farba (Sky Blue), žltá farba (Lemon Yellow), fialová (Violet), Ružová (Pink), červená (Red-Red)
– farebné cukríky 0,5 cm veľké (žlté, ružové, modré, fialové)
– Smartflex flower hmota (200 g), K2 hmota (1kg)
– oválne vykrajovátko
– slamky s užším aj zo širším otvorom
– plastové oči (dostať kúpiť v kreatívnych potrebách alebo papiernictve)
– flóristický drôtik hrubší aj tenší. Hrubší na chvost, tenší na krídelkové dlhé pierka.
– flóristická páska

Korpusy:

Okrúhly podstavec upečieme z dvoch  svetlých  korpusov  a z dvoch tmavých korpusov,  každý z 3 vajec o priemere 28 cm. Každý korpus pečieme samostatne. Používame vajíčka veľkosti „L“.

Obdĺžniková časť (telo kohútika) si vytvoríme tak, že upečieme svetlý plát na veľkom plechu, hrubší zo 4-5 vajec a narežeme na 4 časti o veľkosti 16×12 cm. Takto upečené a narezané korpusy necháme do druhého dňa oddychovať. 

Pracovný postup pri príprave povrchových ozdôb na kohútiku:

PERIE:
Hmotu na modelovanie si natenko vyvaľkáme a formičkou oválneho tvaru si vykrojíme základ pierka. Rozdelíme na polovicu a tenučkou slamkou si vypichneme po okrajoch dierky kam neskôr prilepíme bielkovou glazúrou farebný cukrík. O niečo väčšiu slamku si stlačíme medzi prsty a vytvoríme si drážky, ryhy na pierku. Na každom inom farebnom prevedení som urobila iný typ rýh. Mierne ohneme a dáme vysušiť na poháriku.  Z Jedného bielka a trošku práškového cukru si vymiešame bielkovú glazúru, ktorou budeme lepiť farebné cukríky. Veľkosť cukríkov je 5 mm.  Modelovanie tohto drobného peria si vyžaduje čas a trpezlivosť. Pierka robíme v dostatočnom množstve aby nám v konečnej fáze zdobenia kohútika nechýbali. Najviac ružových pierok približne 120 ks, menej modrých okolo 80 ks, a najmenej žltých okolo 20-30 ks. Tu platí pravidlo radšej viacej ako menej. 

CHVOST:
Smartflex flower hmotu zafarbíme do fialova, môžeme si vytvoriť rôzne odtiene fialovej farby, vyvaľkáme na hrúbku 1 mm a nožíkom povyrezujeme slzy rôznych veľkostí. Postačí ak vodou pretrieme stred, teda miesto kde prilepíme flóristický drôtik.
Prilepený flóristický drôtik zakryjeme kúskom hmoty a nožíkom ešte postláčame okraje, kvôli lepšiemu držaniu.  Tenkú slamku stlačíme medzi prstami a tlačením na povrch vytvárame opakovaný vzor.  Slamkou povykrajujeme otvory do ktorých potom nalepíme fialové cukríky. Pierko jemne ohneme a dáme vysušiť napr. na plechovici aby sa nezmenil tvar. Pierka tak aspoň 8-9 kúskov spojíme dokopy a všetky zviažeme flóristickou páskou.  

Pracovný postup modelovania samotného kohútika: 

1) Narezané korpusy si naplníme vanilkovým krémom. Okraje nožom zrežeme a premiešame s krémom, vznikne nám hmota na modelovanie.
2) Hmotu nanášame po bokoch, a hlavne v mieste, kde je hlava a chvost. Chce to trochu zručnosti a predstavivosti. Pomôcť sa dá aj s nejakým obrázkom.

 

3) Nakoniec vymodelujeme krídelka. Kohútika natrieme krémom a dáme vychladiť.
4) Zdobiť začíname trupom, zatiaľ čo krk, hlava a krídla zostávajú nedotknuté.

 

5) Pierkami ozdobíme krk a hlavu.
6) Do krídelka povpichujeme dlhé pierka, ktoré sme si urobili podobným spôsobom ako pierka do chvosta.

 

7)Dokončíme krídla a vpichneme chvost.
8) Detail na prepracovanosť hlavy a časti okolo zobáka.

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pracovný postup okrúhleho podstavca:
Upečené korpusy naplníme krémom. Svetlý korpus natrieme 1 dávkou kakaového krému a položíme naň tmavý korpus. Tmavý korpus natrieme  1 dávkou ananásového krémom. Položíme naň svetlý  korpus,  ktorý natrieme 1 dávkou  jahodového krému a ukončíme to tmavým korpusom. Kakaové korpusy som navlhčila cukrovým roztokom. Zvyšnými krémami vyrovnáme boky a tortu dáme do chladničky. Na druhý deň K2 hmotu vyvaľkáme na doske. Najprv som potiahla bok torty širokým pásom (výška podstavca 8 cm) potom som si priložila tortovú formu, vyrezala kruh a položila na tortu. Zo stredu som vybrala hmotu, kvôli lepšiemu prichyteniu a položeniu kohútika. Vrchnú bordúru som zdobila základným krémom a boky dozdobila farebnými cukríkami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *