Bezlepkové makové srdiečka s limetkovou plnkou a maľovanou Makulienkou

Niektoré koláčiky už počas prípravy aj bez konečného zdobenia vizerajú lákavo a chutne. Ale keďže ja milujem aj to zdobenie, nedalo mi namaľovať ako inak starú známu kreslenú postavičku Makulienky, ktorá sa mi tak veľmi hodila k mojím makovým srdiečkam. Momentálne mám aj mašličkovo-štužkové obdobie teda mašlička nesmie chýbať 🙂, ktovie aké obdobie príde po tomto, ale tenké stužky sa mi hodia a páčia všade. Ozdobiť koláčik si môže každý tak ako si trúfa, ale samotná mini tortička je malá maková fantázia s kvapkou limetky v ľahkom kréme. Pri príprave ľahkého bezlepkového korpusu som sa rozplývala už len tým, aký je ľahučký i nadýchaný a ku tomu úplne jednoduchý. Z receptu upečieme 16 ks minitortičiek. Takže moje malé porekadlo na dnešný deň… Keďže je dnes streda, malý makovník za obedom treba!

 

Suroviny na makový korpus:  

– 7 vajíčok

– 100 g kryštálového cukru

– 200 g mletého maku

– ½ prášku do pečiva

 

– papier na pečenie

– plech na pečenie o rozmeroch 30 x 36 cm

– vykrajovátko srdiečko

 

Žĺtka vyšľaháme s polovicou kryštálového cukru do bielej peny. Ak sa Vám zdá, že žĺtková hmota je viac menej hustá, pridajte práve zovretú horúcu vodu. Ja som jej na tento korpus pridala asi tak 3 veľké lyžice. Bielka vyšľaháme so zvyšným cukrom. 200 g mletého maku zmiešame s ½ prášku do pečiva. Vyšľahané bielka spojíme so žĺtkami a pomaly za stále miešania prisypujeme mak so zmiešaným práškom do pečiva. Hmotu rozotrieme na plech vystlaný papierom na pečenie a pečieme pri teplote 180 °C 25-30 min., alebo podľa potreby. Po upečení korpus prevrátime, dáme dole papier a necháme do druhého dňa oddýchnuť. Na druhý deň z takto odležaného plátu vykrajujeme pomocou formičky srdiečka. Šírka formičky v jej najširšej časti je 6 cm výška 7 cm. Povykrajujeme 32 srdiečok, ktoré budeme neskôr spájať krémom.

 

Suroviny na limetkový krém:  

– 150 g kryštálového cukru

– 1 vanilkový puding

– 1 maslo

– 1 ks limetky

– citrónová aróma a trošku zelenej farby na prifarbenie

 

Kryštálový cukor vyšľaháme spolu s maslom. Z vanilkového pudingu a trošku vody (asi tak 2 dc) uvaríme puding, ktorý po vychladnutí prišľaháme do vymiešaného masla s cukrom. Nakoniec pridáme vytlačenú šťavu z limetky, trošku citrónovej arómy a máličko zelenej farby.

K tomu:

  • lekvár
  • 16 ks nejakých ozdôb na skrášlenie povrchu tortičiek
  • farebné stužky

 

 

Citrónová hmota na poťahovanie:

– 5 lyžíc sušeného mlieka

– 10 lyžíc práškového cukru

– 50 g cery

– 1 lyžica vaječného bielka

– pár kvapiek citrónovej arómy

– voda

– zelená farba

Suroviny dokopy spojíme a vypracujeme ľahko formovateľné ceste.

 

 Postup: 

Povykrajované srdiečka natrieme z jednej strany lekvárom a na lekvár položíme tak približne 2 malé poriadne kopcovité lyžičky limetkového krému. Položíme druhé srdiečko. Takto naplnené tortičky dáme na noc poriadne vychladnúť. Na druhý deň ešte zvyšným krémom vyrovnáme boky. Hmotu na obťahovanie vyvaľkáme na hrúbku 2-3 mm, vyrežeme dlhé pásy a obtiahneme po celej šírke. Takto upravené minitortičky sú pripravené na zdobenie. Zdobiť môžeme živými kvetmi, marcipánovými drobnôstkami.

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *